Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi
Bursa Kent Konseyi

Kent Konseyleri, halkın ve toplumsal örgütlerin katıldığı, çözümlerin üretildiği, düşüncelerin yönetimlere aktarıldığı DEMOKRASİ PLATFORMU’dur.

 

Kent Konseyleri, görüş beyan edilen, öneriler sunulan, gönlünce değil, gönüllü olarak çalışılan,
kent insanının ve kurumlarının sahiplendiği “YEREL DEMOKRATİK BULUŞMA NOKTASI”dır.

 

Bursa Kent Konseyi, seçilmiş Başkan ve Yürütme Kurulu, Seçilmiş 5 Meclis ve Yürütme Kurulları,
30 ayrı Çalışma Grubu, yüzlerce Gönüllüsü ve yasada belirlenen kriterlerdeki katılımcıları,6 ayrı görev yapısındaki Çalışma Ofisleri, 40 odası ve salonu, 17 personeli ile Türkiye’de örneği olmayan bir Kent Konseyi konumunda olup, Bursa Büyükşehir Belediyesinin destek ve katkıları ile Türkiye’nin en güçlü ve en aktif Kent Konseyidir.

 

Bursa Kent Konseyi, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Türkiye’nin en güçlü, en aktif ve Türkiye’ye örnek bir Kent Konseyi olarak çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

 

Bursa Kent Konseyi, kentimizdeki resmi ve sivil toplumsal kuruluşların çatı kuruluşu olarak organizasyon ve koordinasyon görevini yerine getirmektedir. Bursa Kent Konseyi bünyesinde kentin öncelikli sorunları doğrulusunda katılıma ve ortaklığa dayalı projeler üretilmektedir.

Bursa Kent Konseyi, kentlilerin “Yerel Demokratik Buluşma Noktası”ve kentin tüm dinamiklerini kapsayan bir “Çatı Kuruluşu” olarak çalışıyor.

 

Bursa Kent Konseyi
Demokrasi kültürünün geliştirilmesi,
Uzlaşma ve hoşgörü anlayışının geliştirilmesi,
Sosyal hayatta insan ilişkilerinin geliştirilmesi,
Özgürlükler ve insan haklarının geliştirilmesi
için;
belirli kesimlere değil, “HERKESE ve HER KESİME AÇIK” yerel bir demokrasi platformu olarak Türkiye’ye Örnek çalışmalar yapmaktadır.