Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

ZEKİ MÜREN VEFATININ 21. YILINDA UNUTULMADI


Yayınlanma Tarihi: 25 Eylül 2017

25 EYLÜL 2017

BASIN BÜLTENİ

ZEKİ MÜREN VEFATININ 21. YILINDA UNUTULMADI
- TÜRKİYE’NİN SANAT GÜNEŞİ ZEKİ MÜREN, OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NİN BU YIL 14’ÜNCÜSÜNÜ DÜZENLENEN ‘ZEKİ MÜREN’İ ANMA ETKİNLERİ’ İLE YAD EDİLDİ.

BURSA - Türkiye’nin sanat güneşi Zeki Müren, Osmangazi Belediyesi’nin bu yıl 14’üncüsünü düzenlenen ‘Zeki Müren’i Anma Etkinleri’ ile yad edildi.

Osmangazi Belediyesi, Zeki Müren’i vefatının 21’inci yılında muhteşem bir konser ile andı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda düzenlenen konserde, TRT Türk Sanat Müziği Sanatçısı Gökhan Sezen, sanat güneşinin unutulmaz şarkılarını seslendirdi. Yaklaşık 2 buçuk saat süren konserde Gökhan Sezen söylediği şarkılarla Bursalılara unutulmaz bir gece yaşattı. Ankara Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Kerem Ünal İnaltekin de hazırlamış olduğu dans gösterisiyle geceye renk kattı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde düzenlenen Zeki Müren’i Anma Etkinlikleri’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 22. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Şerif Birinç, Osmangazi Jandarma İlçe Komutanı Aşkın Bozkurt, Türk Sanat Müziği’nin usta sesi Gönül Yazar, Bursalı bestekar Erdinç Çelikkol, ünlü modacı Yıldırım Mayruk, Türk Eğitim Vakfı ve Mehmetçik Vakfı’nın Bursa temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ