Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

YÜKSEKÖĞRETİM FIRSATLARININ ANLATILDIĞI EDUCATURK MERİNOS AKKM’DE BAŞLADI


Yayınlanma Tarihi: 30 Kasım 2017

30 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

YÜKSEKÖĞRETİM FIRSATLARININ ANLATILDIĞI EDUCATURK MERİNOS AKKM’DE BAŞLADI
- MERİNOS AKKM, YÜZLERCE ÖĞRENCİ İLE ÜNİVERSİTE, YÜKSEKOKUL TEMSİLCİSİNİN VE UZMAN İSİMLERİN BULUŞTUĞU TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ YÜKSEK ÖĞRETİM GÜNLERİ PROGRAMI OLAN EDUCATURK’E EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

BURSA – Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), yüzlerce öğrenci ile üniversite, yüksekokul temsilcisinin ve uzman isimlerin buluştuğu Türkiye’nin en önemli yüksek öğretim günleri programı olan Educaturk’e ev sahipliği yapıyor.

Yükseköğretimin bütün fırsatlarının anlatıldığı Educaturk, Merinos AKKM Fuar Alanı’nda başladı. 30 Kasım - 01 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen programda, öğrenciler hem en seçkin üniversite ve yüksekokulların temsilcileri ile görüşüyor, hem de alanında uzman isimlerin seminerlerine katılıyor. Educaturk kapsamında sosyal medya fenomeni Gri Koç Gökhan Müftüoğlu da öğrencilerle buluştu. Seminerde, öğrencilerin içinde bulunduğu bilinmezliği, erteleme psikolojisinin zararları, bir an önce başlamazsa neler kaybedeceği, başlarsa neler kazanacağı keyifli bir dille anlatıldı. Değişen sınav sistemi ve üniversiteye giriş koşullarındaki belirsizliklerin de anlatıldığı buluşmada, doğru tercih, sınav stresi ile baş etmek için altın kurallar, meslek seçimi ve kariyer planlaması konularında uzman konuşmacılar bilgi verdi.

Educaturk kapsamında ayrıca ‘Bir kitap getir yeter!’ kampanyası da düzenleniyor. Ziyaretçilerin getirdiği hikâye ve roman kitapları Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile okumaya hiç fırsat bulamamış öğrencilere gönderilecek.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ