Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

YAVUZ BİNGÖL İLE SEZONA MERHABA KONSERİ


Yayınlanma Tarihi: 18 Ekim 2017

18 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

YAVUZ BİNGÖL İLE SEZONA MERHABA KONSERİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORKESTRA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TÜRK HALK MÜZİĞİ BÖLÜMÜ, 2017-2018 SANAT SEZONUNUN MUHTEŞEM BİR KONSERLE AÇTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü’nün ‘Sezona merhaba’ konserinde usta sanatçı Yavuz Bingöl sahne alarak Bursalılara türkü ziyafeti sundu.

Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, 2017-2018 sanat sezonunun muhteşem bir konserle açtı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’ndaki konsere, sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Ücretsiz olarak verilen konserin saatler öncesinden salonu dolduran Bursalılar müzik ziyafeti yaşadı. Konserin ilk bölümünde Türk Halk Müziği Bölümü sanatçıları, Züleyha Savaş şefliğinde koro ve solo halinde eserleri seslendirdi. Anadolu’nun her yöresinden ezgiler sunan sanatçılar, dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Konserin ikinci bölümünde ise usta sanatçı Yavuz Bingöl sahne aldı. Bursalılardan yoğun ilgi gören sanatçı, Türk Halk Müziği’nin önemli eserlerini seslendirdi. Saz ve gitar çalarak türküleri söyleyen Yavuz Bingöl, performansıyla göz doldurdu. ‘Sarı Gelin, Dostum, Minnet Eylemem, Ervahı Ezelden, Kara Tren’ gibi sevilen eserleri de Bursalılar için seslendiren Yavuz Bingöl büyük alkış aldı. Bursa’ya çok sık gidip geldiğini ve bu şehirde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Bingöl, konseri düzenleyen ve kendisini davet eden Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konserin Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Bakan ve Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan tarafından sanatçı Yavuz Bingöl ve şef Züleyha Savaş’a çiçek takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ