Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

‘TÜY KALEMLER’, ERDAL BEŞİKÇİOĞLU PERFORMANSIYLA MERİNOS AKKM’DE


Yayınlanma Tarihi: 12 Aralık 2017

12 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

‘TÜY KALEMLER’, ERDAL BEŞİKÇİOĞLU PERFORMANSIYLA MERİNOS AKKM’DE
- MARQUİS DE SADE’NİN HAYATININ BİR DÖNEMİNİN ANLATILDIĞI ‘QUİLLS-TÜY KALEMLER’ ADLI TİYATRO OYUNU, USTA OYUNCU ERDAL BEŞİKÇİOĞLU’NUN PERFORMANSIYLA MERİNOS AKKM’DE SAHNELENDİ.

BURSA – Edebiyatın en aykırı isimlerinden kabul edilen Marquis de Sade’nin hayatının akıl hastanesinde geçen bir döneminin anlatıldığı ‘Quills-Tüy Kalemler’ adlı tiyatro oyunu, usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun performansıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) sahnelendi.

Sadizmin kurucusu olarak bilinen Marius de Sade’nin hayatının akıl hastanesinde geçen dönemini anlatan ‘Ouills-Tüy Kalemler’, Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda sahnelendi. Bursalı sanatseverlerin ilgi gösterdiği oyunda, Erdal Beşikçioğlu performansıyla izleyenleri büyüledi. Kendine has enerjisiyle oyuna ayrı bir hava katan Beşikçioğlu, oyun boyunca izleyenleri kendine hayran bıraktı. Oyunda ayrıca Gökhan Soylu, Saygın Soysal, Melisa Şenolsun, Işık Erdoğan, Diren Yurtseven, Onur Eroluş, Buğra Uğur, Beril Özortakçı, Sena Kelahmet, Canberk Gül, Ceren Aydın rol alıyor.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ