Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

SUÇEV 2018’E MERİNOS AKKM’DE BÜYÜK İLGİ


Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2018

 

BURSA – Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) ve Network Fuarcılık iş birliği ile düzenlenen ‘Su ve Çevre Fuarı ve 4. Uluslararası Bursa Su ve Çevre Kongresi’ sona erdi.

Kongre turizmi ve fuarcılık sektöründe Bursa’nın hak ettiği payı alabilmesi için çalışmalarını hızlandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Merinos AKKM, Network Fuarcılık işbirliği ile hazırladığı 2018’deki ikinci fuarını da başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

22 Mart Dünya Su Günü’nde kapılarını açan ‘Su ve Çevre Fuarı ve 4. Uluslararası Bursa Su ve Çevre Kongresi’ son gün yapılan etkinliklerle sona erdi. 6 ayrı salonda devam eden ve alanında uzman konuşmacıların yer aldığı çok sayıda bilimsel oturum ve etkinlikler yine büyük ilgi gördü. Yılda 800 bin ziyaretçiyi ve 1000’e yakın etkinliği ağırlayan Merinos AKKM’de SUÇEV 2018 kapsamında yapılan fuar, kongre ve etkinliklere 3 gün boyunca 20 bine yakın kişi katıldı.

10 BİN FİDAN DAĞITIMI YAPILDI

Su ve Çevre Fuarı ve 4. Uluslararası Bursa Su ve Çevre Kongresi’nin son gününde Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’nün 21-216 Mart Orman Haftası kapsamında yaptığı bir dizi etkinlik fuara zenginlik kattı. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından açılan yabani hayat sergisi, orman bilinciyle ilgili açılan resim ve şiir sergisi ile tiyatro gösterisi renkli anların yaşanmasına sahne oldu. Ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü etkinlikler kapsamında defne, palmiye, fıstık çamı gibi türlerde ücretsiz 10 bin fidan dağıtımı da yaptı. Fuar ve kongrede yer alan katılımcıların yanı sıra çocukların da ilgi gösterdiği etkinliklerle, gelecek nesil orman, su ve çevre konusunda bilinçlendirildi.

“FAYDALI BİR ORGANİZASYON OLDU”

Merinos AKKM’de yılın ikinci fuarını da başarı ile tamamladıklarını belirten Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, şöyle konuştu: “Bursa’nın fuar ve kongre kenti olması için, Merinos AKKM gibi çok özel bir alanı daha efektif kullanmak için Valimiz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Merinos AKKM ile yaptığımız iş birlikleri neticesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. BUCOS’un ardından 2018 yılının ikinci fuarını da tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 3 gün boyunca toplam 70 oturumumuz oldu. Kongremizde 280 bildiri sahibi 511 adet bildiri sundu. Yapılan sosyal etkinliklerle de bunlar desteklendi. Neticesinde; toplumumuza, sektöre, öğrencilere, akademisyenlere, kamuya mesajların verildiği, kararların alındığı bilimsel bilgi paylaşımının, skeç, tiyatro gösteriler ile şiir ve resim yarışmalarının olduğu çok keyifli ve faydalı bir organizasyonu geride bıraktık. Emeğe geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” 

 

 

“BURSA’DA ETKİNLİK SEKTÖRÜNÜ HAREKETLENDİRİYORUZ”

Merinos AKKM Genel Koordinatörü Hasan Çepni ise şunları söyledi:

Bursamız’ın kongre ve fuar turizminde daha iyi yerlere gelmesini hedefliyoruz. Bunun için yoğun çaba sarfediyoruz ve etkinlik sektörüne hareket katıyoruz. Bu kapsamda 2018 yılında planladığımız fuarlardan ikincisini de başarı ile gerçekleştirdik. Yoğun bir katılım oldu. Merinos AKKM’nin 6 ayrı salonunda eş zamanlı olarak düzenlenen bilimsel oturumlar, etkinlikler ve fuar ile faydalı ve çevre bilincinin geliştirilmesi yönünde farkındalık yaratan bir etkinlik yaptığımıza inanıyorum. Bize bu güzel etkinliğin yapılmasında desteğini esirgemeyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başta olmak üzere stand açan firma ve kurumlara, katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Fuarın son gününde fuara katılan tüm firmalara sertifika verildi.