Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

NİRAN ÜNSAL BURSA’DA SEVENLERİYLE BULUŞTU


Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2017

23 MAYIS 2017

BASIN BÜLTENİ

NİRAN ÜNSAL BURSA’DA SEVENLERİYLE BULUŞTU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ORKESTRA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ÇALGICI MEKTEBİ ROMAN ORKESTRASI, ÖZEL KONSERİNDE ÜNLÜ SANATÇI NİRAN ÜNSAL’I BURSALILARLA BULUŞTURDU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın özel konserine konuk olan usta sanatçı Niran Ünsal, sevenlerine keyifli bir akşam yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası, düzenlediği özel konserle ünlü sanatçı Niran Ünsal’ı Bursalılarla buluşturdu. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’ndaki konseri, Murat İliş yönetti. Konserin ilk bölümüne enstrümantal eserle başlayan orkestra, daha sonra solistler Erhan Özkıral, Okan Turna ve Aysun Taşçeşme’nin seslendirdiği hareketli şarkılarla salonu dolduranları eğlenceli saatler yaşattı. Roman müziklerinden kesitler sunan orkestraya, Karagöz Halk Dansları Topluluğu da gösterileriyle renk kattı. Dinleyenlerin yerlerinde oynayarak roman şarkılarına eşlik ettiği gecede, ilk bölüm ‘İlle de Roman olsun’ şarkısıyla son buldu.

Konserin ikinci bölümünde ise ünlü sanatçı Niral Ünsal sahne aldı. Sevilen şarkılarını Bursalılar için seslendiren Ünsal, duygusal ve hareketli parçalarıyla sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. ‘Helal et hakkını’, ‘Firuze’, ‘Eyvallah’, ‘Göçebe’, ‘Farzet’ gibi eserlerinden oluşan geniş repertuarını Bursalılar için seslendiren Ünsal, konserin sonunda dinleyenler tarafından uzun süre alkışlandı. Ünsal, konseri düzenleyen ve Bursalılarla buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye de teşekkür etti.
Konserin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Muhsin Özlükurt ve Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan tarafından ünlü sanatçı Niral Ünsal’a, şef Murat İliş ve solistlere günün anısına çiçek takdim edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ