Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

MERİNOS AKKM ULUSLARARASI TANITIM ATAĞINDA


Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2017

18 MAYIS 2017

BASIN BÜLTENİ

MERİNOS AKKM ULUSLARARASI TANITIM ATAĞINDA
- MERİNOS AKKM, 2016 ARALIK AYINDA İSPANYA BARSELONA KENTİNDE DÜZENLENEN IBTM FUARI’NIN ARDINDAN BU KEZ DE ALMANYA’NIN FRANKFURT KENTİNDE DÜZENLENEN IMEX 2017 FUARI’NDA BOY GÖSTERDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen ve yönetilen Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen ve 60’dan fazla ülkenin katıldığı dünyanın en önemli kongre fuarlarından ‘IMEX 2017 Fuarı’na katıldı.

Merinos AKKM, 2016 Aralık ayında İspanya Barselona kentinde düzenlenen IBTM Fuarı’nın ardından bu kez de Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen IMEX 2017 Fuarı’nda boy gösterdi. Dünyanın dört bir yanından kongre profesyonellerinin katıldığı fuarda, Merinos AKKM standı da büyük ilgi gördü. Fuara, Merinos AKKM Genel Koordinatörü Hasan Çepni, BURKON Turizm ve Merinos AKKM yetkilileriyle birlikte katıldı.

Merinos AKKM’nin yanı sıra Bursa’nın turizm potansiyelinin de tanıtıldığı fuarda, Bursa standını Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, THY Frankfurt Müdürü Ensar Karabulut, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın, ICCA (Uluslararası Kongre ve Toplantı Derneği) Ceo’su Martin Sirk gibi önemli isimler ziyaret etti. Ayrıca MÜSİAD Hessen Başkanı Musa Aydın ve Frankfurt Hanou Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Salih Taşdemir ile görüşen Çepni, şehrin turizm olanaklarını ve Merinos AKKM’yi tanıtmak üzere sonbaharda Hessen’li işadamlarını Bursa’da ağırlayacaklarını dile getirdi. Fuarda birçok kongre profesyoneliyle iş görüşmeleri yapan ve Bursa’yı tanıtan Merinos AKKM yetkilileri, aynı zamanda fuar kapsamında yapılan ICCA Akdeniz Bölge Toplantısı’na da katıldı. Yetkililer ayrıca Frankfurt Başkonsolosu rezidansındaki resepsiyona katılım sağladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ