Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

LİMAK FLARMONİ ORKESTRASI ZEKİ MÜREN ŞARKILARINI MERİNOS AKKM’DE SESLENDİRDİ


Yayınlanma Tarihi: 07 Aralık 2017

07 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

LİMAK FLARMONİ ORKESTRASI ZEKİ MÜREN ŞARKILARINI MERİNOS AKKM’DE SESLENDİRDİ
- MERİNOS AKKM’DE DÜZENLENEN KONSERDE, LİMAK FİLARMONİ ORKESTRASI TARAFINDAN ZEKİ MÜREN’İN SEVİLEN ŞARKILARI FARKLI BİR YORUMLA SESLENDİRİLDİ.

BURSA - Limak Filarmoni Orkestrası, Türkiye Turnesi kapsamında Bursa’da 'Sanat Güneşi' Zeki Müren’in şarkılarını seslendirdi.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’ndaki konsere, Bursalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Gecede, Limak Filarmoni Orkestrası Zeki Müren’in en sevilen şarkılarını farklı bir yorumla müzikseverlerle buluşturdu. Konsere, Limak Holding ve iştiraklerinin yöneticileri, Zeki Müren’in ailesinin yanı sıra dernekler, sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. Turne kapsamında orkestra, 7 şehirde daha Zeki Müren şarkılarını seslendirecek. Turne, 12 Ocak’ta Trabzon konseri ile son bulacak.
Zeki Müren’in doğum günü olan 6 Aralık’ta doğduğu şehir olan Bursa’da Limak Filarmoni Orkestrası, 'Şimdi Uzaklardasın', 'Elbet Bir Gün Buluşacağız' ve 'Yaralı Gönül' gibi eserleri farklı bir yorumla seslendirildi. Murat Karahan’ın sanat yönetmenliğinde düzenlenen konserde, orkestranın şefliğini Rengim Gökmen üstlendi.

Ankara ve İstanbul’un ardından Bursa’da Zeki Müren şarkılarına hayat veren konserler dizisi sırasıyla; 9 Aralık İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, 12 Aralık Antalya AKM, 17 Aralık Mersin Yenişehir Belediyesi AKM, 19 Aralık Gaziantep Mavera Kongre Merkezi ve 22 Aralık Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak. 8 Ocak’ta Eskişehir AKKM ve 12 Ocak’ta Trabzon konseri ile son bulacak. Konserden elde edilen gelir, Limak Vakfı’nın sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak.

Solunu dolduranlara geldiklerinden dolay teşekkürlerini ileten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "Bu ilk yılındaki konserlerde Zeki Müren'i anmak istedik. Hiç şüphesiz bir kaç kuşak onu dinleme fırsatı buldu. Bizde bu konserlerimizi tüm sanatseverlerle buluşturmak istiyoruz" diye konuştu.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ