Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

KOZMETİK VE GÜZELLİK FUARI MERİNOS AKKM’DE KAPILARINI AÇTI


Yayınlanma Tarihi: 08 Şubat 2018

08 ŞUBAT 2018

BASIN BÜLTENİ

KOZMETİK VE GÜZELLİK FUARI MERİNOS AKKM’DE KAPILARINI AÇTI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TÜRKİYE BERBERLER VE KUAFÖRLER FEDERASYONU, BURSA KUAFÖRLER ODASI VE BURSA BERBERLER ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI DESTEKLERİYLE MERİNOS AKKM VE NETWORK FUARCILIK TARAFINDAN HAZIRLANAN BUCOS KOZMETİK VE GÜZELLİK FUARI, 8-11 ŞUBAT TARİHLERİN ARASINDA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
- BAŞKAN AKTAŞ; “TÜRKİYE’NİN 7 KONGRE MERKEZİNDEN BİRİNE SAHİP OLAN BURSA’NIN 2018’DEN İTİBAREN YENİ GÜZELLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAKTIR”

BURSA
- Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) ve Network Fuarcılık tarafından düzenlenen kozmetik sektöründeki Bursa’nın ilk ve tek fuarı BUCOS Kozmetik ve Güzellik Fuarı, Merinos AKKM’de kapılarını açtı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu, Bursa Kuaförler Odası ve Bursa Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası destekleriyle Merinos AKKM ve Network Fuarcılık tarafından 11 Şubat’a kadar Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde devam edecek olan fuarın açılışına Bursa protokolünden ve şehir dışından önemli isimler katıldı.

Fuarın açılışında Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, BESOB Başkanı Arif Tak, BTB Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan, Merinos AKKM Genel Koordinatörü Hasan Çepni, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, Bursa Berberler Odası Başkanı Mustafa Ocak, Bursa Kuaförler Odası Başkanı İlker Hüseyin Tan, sektör temsilcileri, doktorlar, fuara katılan firma yetkilileri ve akademisyenler yer aldı.

“KOZMETİK, KATMA DEĞERİ YÜKSEK BİR SEKTÖR”
Fuarın açılışında konuşan Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Fuarlar sadece ürünlerin değil; bilginin, ekonominin, akılların ve teknolojilerin de buluştuğu yerlerdir. Güzellik ve estetik anlayışı da insanlığın en eski tarihinden bu yana süregelen ve önemsenen bir konu olmuştur. Ülkeler ne kadar krizde ve zorda olursa olsun bu sektörün öneminde ve ekonomisinde gerileme olmuyor. Bu önemli ve ciddi bir konudur. Katma değeri de yüksektir. Dolayısıyla bizler de çok önemsiyoruz. Ancak hassas bir konu ve yanlış uygulamalar da olmaması için bu işi ciddiyetle yapmalıyız” dedi.

“FUARLAR GÜÇLÜ EKONOMİNİN GÖSTERGESİDİR”
Göreve geldikleri günden bu yana Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin 2018 vizyonunu ortaya koyduklarını ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise “Bursa 4. büyük şehir ve 2.büyük ihracat şehri. Bursa, Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna şahitlik etmiş, Osmanlı’nın ilk başkenti olmuş şehirdir. Aynı zamanda Bursa’mız tarih, kültür, tarım, termal, turizm ve gastronomi şehri. Bu özelliklerini öne çıkaran, fuarcılık anlamında daha güzel ve farklı organizasyonlar planlayan bir Merinos AKKM vizyonu ortaya koyduk. Türkiye’nin 7 kongre merkezinden birine sahip olan Bursa’nın 2018’den itibaren yeni güzelliklere ev sahipliği yapacaktır. Bunun ilkini Network Fuarcılık ile birlikte icra ediyoruz. Fuarlar güçlü ekonominin göstergesidir. Hareketliliğin ana kaynağıdır. Bursa, konumu itibariyle daha iyi yerleri hak ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir lokasyonunun tam ortasında, ulaşımda ciddi alternatifleri olan bir konumda bulunuyor” dedi.
Geçmişte farklı programlara Merinos AKKM’nin ev sahipliği yaptığını, ancak bunların farklı mekanlarda yapılması gerektiğini daha önce de ifade ettiğini hatırlatan Aktaş, anlayış gösteren herkese teşekkür etti. Aktaş,”Merinos AKKM’de 2017 ‘de 1074 organizasyon yapıldı. Bir önceki yıla göre yüzde 18 artış sağlandı. Niceliğin yanında niteliği de artırıyoruz ve 2018’de fuarlara ağırlık veriyoruz ve destekliyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var diye güzel bir lafımız var. Bizler de bir arada olmaya devam etmeliyiz. Birlikte hedefe odaklanırsak başaramayacağımız hiçbir şey yok” diye konuştu.

“BURSA FUARCILIĞI ADINA SORUMLULUK ALDIK”
Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker de şunları söyledi: “Kent dinamiklerinin Bursa’nın fuar kenti olmasındaki arzusu, Merinos AKKM’nin amacına uygun olarak kullanılması görüşü uzun yıllardır kamuoyunun gündemindeydi. 18 yıldır fuarcılık işinde deneyimli firmalardan birisi olan Burkon ile bu sorumluluğu maddi ve manevi olarak almayı kendimize görev bildik ve kurduğumuz Network Fuarcılık firmasıyla çalışmalarımızı sürdürmeye başladık. Bugün 2018 yılı boyunca Merinos AKKM ile birlikte düzenlemeyi planladığımız fuarların ilkini gerçekleştiriyoruz. Çıktığımız bu yolda desteklerini bizden esirgemeyen kent yöneticilerimize, fuarın düzenlenmesinde emeği olan paydaşlarımıza ve sektör temsilcilerimize teşekkür ederiz.

“BTSO OLARAK ŞEHRİMİZDEKİ FUARLARI DESTEKLİYORUZ”
Bursa Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener de şunları söyledi: “Güzellik ve bakım artık herkesin önem verdiği bir konu. Yaş ortalamasının da arttığı günümüzde bu gibi konular daha da önem kazandı. Bursa fuarcılık anlamında öne çıkıyor. Bizler de BTSO olarak şehrimizdeki fuarları destekliyoruz.”
Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş ise insanoğlunun yaşadığı sürece güzellik bakım konusunun önemini yitirmeyeceğini ifade etti. Böyle önemli bir alanda fuar düzenleyen Network Fuarcılık firmasına teşekkür eden Karakaş, fuarın sektör temsilcilerinin son yenilikleri ve trendleri takip edebilme açısından önemli olduğuna değindi.
BESOB Başkanı Arif Tak ta “Bursa, fuarcılık anlamında epey mesafe aldı. Bu anlamda emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Tüketiciyi yönlendirme anlamında önemli bir fuar. Hem eğitimi, hem bilinçlendirme anlamında da etkinlikler var. Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.

“ÇOCUK GELİNLERE HAYIR TEMALI DEFİLE”
Konuşmaların ardından hep birlikte fuarın açılış kurdelesi kesildi. Protokol, Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker eşliğinde standları tek tek gezerek, temsilcilerle bir araya gelip sohbet ettiler.
Protokol temsilcileri, stant gezilerinin yanı sıra açılıştan hemen sonra düzenlenen ‘Çocuk Gelinlere Hayır’ temalı defileyi de izledi.
Ayrıca Merinos AKKM Osmangazi Salonu'nda Projesyonel Makyaj Uzmanı ve Eğitmeni Livza Uyar tarafından makyaj yapma tekniklerini gösterdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI