Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

İLHAM VEREN KONUŞMALAR 2018 MERİNOS AKKM’DE YAPILDI


Yayınlanma Tarihi: 18 Şubat 2018

18 ŞUBAT 2018

BASIN BÜLTENİ

İLHAM VEREN KONUŞMALAR 2018 MERİNOS AKKM’DE YAPILDI
- İLHAM VEREN KONUŞMALAR (İVK), BU SENE “HİKAYENİN KAHRAMANI KİM?” TEMASIYLA MERİNOS AKKM’DE DÜZENLENDİ.

BURSA
- İlham Veren Konuşmalar (İVK), bu sene “Hikayenin Kahramanı Kim?” temasıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlendi.

DB Positive ve Sibel Bağcı Uzun Marka İletişimi işbirliğiyle düzenlenen İlham Veren Konuşmalar (İVK),  “Hikayenin Kahramanı Kim?” temasıyla Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda Bursalılarla buluştu. İlgi gören organizasyonda “Şans, Özgürlük, Uzmanlık ve Cesaret” kavramları alanında 10 uzman konuşmacı, kendi alanlarındaki başarı ve başarısızlık hikâyelerini anlattı. Oyuncu Umut Oğuz’un sunumuyla yapılan programda Cem Özer, Kerimcan Kamal, Ayta Sözeri, İrsel Çivit, Uğur Utku Sezer, Miray Akovalıgil, Asil Özbay, Didem Arıkan, Ebru Uygun ve Derya Babuç yer aldı. Sürpriz konuşmacılar ve hediyelerle oldukça renkli geçen organizasyon canlı müzik eşliğinde konuşmacılarla katılımcıların buluştuğu network partisiyle sona erdi.

Program, Eğitmen Derya Babuç’un şansızlık olarak nitelendirilen olayların aslında gün gelip nasıl ilham verdiği çarpıcı örneklerle anlatıldığı “Şans” oturumuyla başladı. TOÇEV Başkanı Ebru Uygun ise 5 milyon çocuğun 'hayatına dokunduğu' zorluklar, başarılar, heyecanlarla dolu hikâyesine yer verdi. Oturumun son konuşmacısı ise “Aile Arasında” filminde Behiye Hala karakteriyle göz dolduran ve SİYAD en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne aday gösterilen oyuncu Ayta Sözeri oldu.
“Özgürlük” oturumunda ise mahkumlara ders verirken aldığı cevaplar sonucu motosikletiyle yollara düşen Gezgin Asil Özbay ile başarılı bir avukatken girdiği kafesten komedyenlikle kendini kurtaran Miray Akovalıgil yer aldı.
Wnlü sporcuların fotoğraflarıyla her gün ayrı bir hikâye yazan fotoğrafçı Uğur Utku Sezer ile bestelediği birçok film müziğiyle yeteneğini uluslararası ödüllerle taçlandıran besteci İrsel Çivit ise “Uzmanlık” konusunda görüşlerini paylaştı. Oturum sponsoru Kariyer.net’in Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Arıkan da kariyer basamaklarını tırmanırken en iyi ne istemediğini bilmenin önemini vurguladı.
“Cesaret” dolu hikâyeler içeren son oturumda ise Oyuncu, sunucu ve yazar Cem Özer ile Kerimcan Kamal konuşmalarıyla katılımcılara ilham verdi. Komedi film ve dizilerinin vazgeçilmez oyuncusu Umut Oğuz’un, “İlham Veren Konuşmalar”a mizah kattığı organizasyon, canlı müzik eşliğinde konuşmacılarla buluşma programıyla sona erdi.
İVKBursa’nın Kurumsal İletişim Yönetimi’ni yürüten Sibel Bağcı Uzun ise Bursa’dan başlayan organizasyonun ilham vermek için İstanbul organizasyonuyla devam edeceğini belirtti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI