Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

ENGELLİ DERNEKLERİ İFTARDA BULUŞTU


Yayınlanma Tarihi: 28 Haziran 2017

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programı, Bursa’da faaliyet gösteren engelli dernekleri üyelerini bir araya getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Engelli Hizmetleri Birimi, Bursa’da faaliyet gösteren engelli dernekleri ile bir araya gelerek iftar programı düzenledi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) fuaye alanında gerçekleşen geleneksel iftar, renkli görüntülere sahne oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı Engelli Hizmetleri Birimi, engelli derneklerle sık sık bir araya gelerek toplantılar düzenleyip engelli vatandaşların sıkıntılarını çözmeye çalışıyor. Bu yıl da 45 dernekten başkanlar, dernek üyeleri ve ailelerinin katılımı ile yaklaşık 1500 kişinin katıldığı iftarda moral topladılar. Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği ekibinin mini konseriyle keyifli anların yaşandığı iftarda, İl Müftülüğü’nden Recep Altaş ve Yavuz Yedek, Kuran tilaveti ve canlı ezan ile kulakların pasını sildi.

İftar programına katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Barutçuoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman vatandaşın yanında olduğunu söyledi. Erişilebilir bir kent olma yolundaki çalışmalardan örnekler veren ve Engelliler Birimi’nin faaliyetlerinden bahseden Barutçuoğlu, sevgi çipi, engelli araç bakım atölyesi, psikolojik rehber ve danışmanlık hizmetleri, akü şarj dolum istasyonu, belediye engelli envanteri gibi hizmetlerle engelli vatandaşların ve ailelerine Büyükşehir’in desteğinin sürdüğünü kaydetti. İftara katılan Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör de Bursa’da engelli vatandaşlara yönelik önemli adımlar atıldığını belirterek, engelli bireylerin de sosyal yaşamda rahat olabilmeleri gerektiğinin altını çizdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ