Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

ÇOCUKLAR ÇEVRE BİLİNCİNİ TİYATRODA EĞLENEREK ÖĞRENDİ


Yayınlanma Tarihi: 30 Mayıs 2017

29 MAYIS 2017

BASIN BÜLTENİ

ÇOCUKLAR ÇEVRE BİLİNCİNİ TİYATRODA EĞLENEREK ÖĞRENDİ

-  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BAŞKANLIĞI, 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KAPSAMINDA ‘BEN ÇÖP DEĞİLİM’ ADLI MÜZİKAL OYUNUNU ÇOCUKLARLA BULUŞTURARAK ÇEVREYİ TEMİZ TUTMANIN VE GERİ DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİNİ ANLATTI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ‘Ben Çöp Değilim’ adlı müzikal oyununu çocuklarla buluşturarak çevreyi temiz tutmanın ve geri dönüşümün önemini anlattı.

Çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü de çeşitli programlarla kutluyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bu kapsamda ‘Ben Çöp Değilim’ adlı müzikal oyunu, Bursalı minik öğrencilerle Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda buluşturdu. Çocuklara geri dönüşümün öneminin eğlenceli bir dille anlatıldığı oyunda, temiz bir dünya için neler yapılabileceği öğretildi. İki perdelik müzikal oyunda, bir ailenin piknik yaptıktan sonra alana bıraktığı kola kutusu, pet şişe, gazete, poşet ve çöp kovasının arasında geçen komik ve eğitici bilgiler, pratik düşüncelerle tekrar hayata nasıl katılacağı minik öğrencilere aktarıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına tiyatroyu öğrencilerle birlikte izleyen Muhsin Özlükurt, 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle hazırlanan tiyatro oyunuyla çocuklara önemli bilgilerin aktarıldığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin çevre ve geri dönüşüm konusunda önemli işler ve yatırımlar yaptığını belirten Özlükurt, daha temiz bir dünya için herkesin bilinçli davranması gerektiğini ifade etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ