Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

“BURSA, ÖNCÜ KİMLİĞİNİ PEKİŞTİRECEK”


Yayınlanma Tarihi: 10 Haziran 2017

10 HAZİRAN 2017

BASIN BÜLTENİ

“BURSA, ÖNCÜ KİMLİĞİNİ PEKİŞTİRECEK”
-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HER YIL GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ PERSONEL İFTARI, BU YIL DA RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.
-          MERİNOS ATATÜRK KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ (MERİNOS AKKM) FUAYE ALANINDA YAPILAN İFTAR PROGRAMINDA KONUŞAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, HİZMETE ALDIĞI YATIRIMLARLA BİRÇOK ALANDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLAN BURSA’NIN KAZANDIRILACAK DAHA YÜZLERCE ESERLE BİRLİKTE ÖNCÜ KİMLİĞİNİ PEKİŞTİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.
-          BAŞKAN ALTEPE VE AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ BENNUR KARABURUN’UN YANI SIRA ORHANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET ÇAĞLAYAN’IN DA KATILDIĞI PROGRAMA, BÜYÜKŞEHİR BÜROKRATLARI AİLELERİYLE BİRLİKTE EŞLİK ETTİ.
-          PROGRAM SONUNDA BÜYÜKŞEHİR VE BUSKİ’DEN EMEKLİ OLAN PERSONEL, BAŞKAN ALTEPE’NİN ELİNDEN TEŞEKKÜR PLAKETLERİNİ ALDI.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl geleneksel hale getirdiği personel iftarı, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) fuaye alanında yapılan iftar programında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmete aldığı yatırımlarla birçok alanda Türkiye’ye örnek olan Bursa’nın kazandırılacak daha yüzlerce eserle birlikte öncü kimliğini pekiştireceğini söyledi.

Başkan Altepe ve AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’un yanı sıra Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da katıldığı programa, Büyükşehir bürokratları aileleriyle birlikte eşlik etti. Program sonunda Büyükşehir ve BUSKİ’den emekli olan personel, Başkan Altepe’nin elinden teşekkür plaketlerini aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı konuşmada, personelin Ramazan ayını ve yaklaşan Kadir gecesini kutladı. Konuşmasında yaptıkları hizmetlere değinen Başkan Altepe, Bursa’ya hizmet etmenin büyük onur olduğunu kaydetti. Hedefleri olan Türkiye’nin güçlü şehirlere ihtiyacı bulunduğunu, Bursa olarak bu hassasiyet doğrultusunda adımlar attıklarını belirten Başkan Altepe, gerçekleştirdikleri yatırımlarla 2023 hedeflerine katkı sağladıklarını ifade etti. Tarihi Kentler Birliği (TKB) ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ni (SKB) kurduklarını hatırlatan Başkan Altepe, güçlenen Türkiye yolunda ilerlediklerini belirtti. Bugüne kadar yapılamayanları yaptıklarını, dün için hayal olan onlarca yatırımı hizmete aldıklarını vurgulayan Başkan Altepe, “Belediye binasını, yerli tramvayı, yerli uçağı, çamur yakma tesisini ve çevreci tesisleri kurduk. Türkiye’de en çok arıtma tesisi yapan belediyeyiz” dedi. Bursa’nın onlarca konunun yanında özellikle tarihi ve kültürel miras çalışmalarıyla öne çıktığını, yer altı ve üstündeki 450’yi aşkın eserin Büyükşehir Belediyesi’nin inisiyatifi ile restore edildiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Kalkınma için de örnek teşkil ettik. Üretim sanayii için rol model niteliğinde yönlendirmelerde bulunduk. Yine tarım konusunda örnek olan adımlar attık” diye konuştu.

Tüm bu hizmetlerin hayata geçirilmesinde emeği olan belediye çalışanlarına teşekkür eden Başkan Altepe, “Siz değerli arkadaşlarımızın katkılarıyla Bursa’ya daha yüzlerce eser kazandırmaya devam edeceğiz. Yaptığımız icraatlar, UNESCO ve DSÖ gibi uluslararası kurumların yönetmelik değişikliğine gitmesine neden oluyor. Verilen emekler nedeniyle sizlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.  

Başkan Altepe, iftar programı kapsamında Büyükşehir ve BUSKİ’den emekli olan personele teşekkür plaketlerini takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ