Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

BURSA’NIN GENÇ STARI MERİNOS AKKM’DE BELLİ OLDU


Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2017

25 ARALIK 2017

BASIN BÜLTENİ

BURSA’NIN GENÇ STARI MERİNOS AKKM’DE BELLİ OLDU
- OSMANGAZİ BELEDİYESİ TARAFINDAN BU YIL 10. KEZ DÜZENLENEN LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI GENÇ STAR, MERİNOS AKKM’DE MUHTEŞEM BİR FİNAL GECESİNE SAHNE OLDU.

BURSA - Osmangazi Belediyesi tarafından bu sene 10’cusu düzenlenen Bursa Liseler Arası Müzik Yarışması 'Genç Star'ın finali, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yapıldı.

Osmangazi Belediyesi tarafından gençlerin önünü açmak ve sesini duyurmak isteyen genç yeteneklere destek olmak amacıyla bu yıl 10. kez düzenlenen Liseler Arası Müzik Yarışması Genç Star, Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda muhteşem bir final gecesine sahne oldu. Sunuculuğunu Toprak Sergen’in yaptığı yarışmanın finalinde 26 okul, 7 farklı kategoride birincilik için mücadele etti. Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve pop müzik dallarında en iyi erkek ve en iyi bayan solist olabilmek için sahneye çıkan liseli gençler, salonu dolduran seyircilere müzik ziyafeti sundular.

Yarışmanın final gecesinde bir konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Genç Star’ın Türkiye’ye örnek sanatsal bir etkinlik olduğunu söyledi. Başkan Dündar, “Yetenekli çocuklarımızı teşvik etmek, nitelikli birer müzik dinleyicisi olabilmelerine destek sağlamak için düzenlediğimiz Bursa Liseler Arası Müzik Yarışması 'Genç Star'ın bu yıl 10'uncusunu gerçekleştiriyoruz. Bizler, çocuklarımızı nitelikli sanat eğitimine özendirmek istiyoruz. Genç Star’a bu yıl 56 okuldan katılım oldu. 26 okuldan gençlerimiz bu akşam finale kaldı. Gençler, burada sahneye çıkma heyecanını yaşıyorlar. Burada edindikleri tecrübe İtalya’da ses veriyor. İtalya’da yapılan yarışmada bizim çocuklarımız 2 kez dünya birincisi oldular” dedi.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan liseli gençler, kategorilerinde dereceye girebilmek için yeteneklerini sergilerken, dinleyenlere müzik dolu bir gece yaşattılar. Jüri üyeleri İsmail Göğüş, Mert Kocaili, Ersen Varlı, Ali Çakar ve Ogün Sanlısoy’un yaptığı değerlendirme sonucunda Türk Sanat Müziği dalında en iyi erkek solist kategorisinde Nuri Erbak Anadolu Lisesi, en iyi kız solist kategorisinde 3 Mart Halil Güleç Fen Lisesi birinci oldu. Türk Halk Müziği dalında en iyi erkek solist kategorisinde Otomotiv Endüstrisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, en iyi kız solist kategorisinde Özlüce Anadolu Lisesi birinci oldu. Pop Müzik dalında en iyi erkek solist kategorisinde aynı puanı alan Sınav Anadolu ve Fen Lisesi ile İdeal Düzey Anadolu Lisesi birinciliği paylaşırken, bu dalda en iyi kız solist kategorisinde ise Çelebi Mehmet Anadolu Lisesi birinci oldu. Ayrıca en iyi orkestra kategorisinde de birincilik Özel Tan Anadolu ve Fen Lisesi’nin oldu.
Dereceye giren okullara ödüllerini Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar takdim etti.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ