Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

“BİR ZAMANLAR GAZİNODA" MERİNOS AKKM’DE BURSALILARLA BULUŞTU


Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2017

18 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

“BİR ZAMANLAR GAZİNODA" MERİNOS AKKM’DE BURSALILARLA BULUŞTU
- HALDUN DORMEN'İN YAZIP BAŞROLÜNDE OYNADIĞI VE YÖNETMENLİĞİNİ ALİ ALTUĞ'UN YAPTIĞI "BİR ZAMANLAR GAZİNODA" ADLI TİYATRO OYUNU, MERİNOS AKKM’DE SAHNELENDİ.

BURSA - Haldun Dormen'in yazıp başrolünde oynadığı ve yönetmenliğini Ali Altuğ'un yaptığı "Bir Zamanlar Gazinoda" adlı tiyatro oyunu, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) sahnelendi.

Merinos AKKM Orhangazi Salonu’ndaki tiyatro oyununa Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Kapalı gişe oynan oyunda, Haldun Dormen ile birlikte sahne alan Kerem Atabeyoğlu, Ruhsar Öcal ve Almila Uluer Atabeyoğlu da performanslarıyla izleyenleri etkiledi. Yaklaşık iki saat süren oyunun sonunda sanatçılar Bursalılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Oyunun konusu
Yıllar önce yaptıkları tüm oyunlarla izleyenleri kırıp geçiren, herkesin gönlünde taht kurmuş iki eski komedyenin şöhreti, artık geçmişin tozlu sayfaları arasında kalmıştır. Geçmişte yaşanan tatsız bir olaydan dolayı bir gece yollarını ayırmışlar ve yıllarca bir daha görüşmemişlerdir. Fakat hiç beklenmedik bir anda gelen teklifle yeni bir proje için tekrar bir araya gelirler. Oyun, bu iki eski dostun aralarındaki husumeti çözüp, tekrar özledikleri o şöhrete kavuşmalarını anlatıyor.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ