Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

BBDSO’DAN MERİNOS AKKM’DE ‘ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ’


Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 2017

10 KASIM 2017

BASIN BÜLTENİ

BBDSO’DAN MERİNOS AKKM’DE ‘ATATÜRK’Ü ANMA KONSERİ’
- BURSA BÖLGE DEVLET SENFONİ ORKESTRASI (BBDSO), EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79'UNCU YILINDA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü MERİNOS AKKM’DE DÜZENLENEN KONSERLE ANDI.

BURSA - Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), ebediyete intikalinin 79'uncu yılında Mustafa Kemal Atatürk'ü, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) verdiği konserle andı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda verilen konser, saygı duruşuyla başladı. Konseri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şef Yardımcısı Cemi'i Can Deliorman yönetti. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, senfoni sanatçılarıyla birlikte Devlet Çoksesli Korosu da sahne aldı. Gecede, Görkem Ezgi Yıldırım (Soprano), Nesrin Gönüldağ (Mezzo Soprano), İbrahim Yeşilay (Tenor) ile Erdem Baydar (Bariton) solist olarak BBDSO eşliğinde eserlerini seslendirdi. Konser, ilk olarak genç besteci İlke Karcılıoğlu'nun "Yitirilen Zamanın Aranışı" eseriyle başladı. Gecede, Devlet Çoksesli Korosu ve solistler ile W. A. Mozart'ın bir ölüm ağıtı olan "Requiem" eseri müzikseverler için yorumlandı.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ