Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

53. ULUSAL PSİKİYATRİ KONGRESİ MERİNOS AKKM’DE


Yayınlanma Tarihi: 04 Ekim 2017

04 EKİM 2017

BASIN BÜLTENİ

53. ULUSAL PSİKİYATRİ KONGRESİ MERİNOS AKKM’DE
- TÜRKİYE PSİKİYATRİ DERNEĞİ’NİN ORGANİZE ETTİĞİ 53. ULUSAL PSİKİYATRİ KONGRESİ, 3-7 EKİM TARİHLERİ ARASINDA MERİNOS AKKM’DE YAPILIYOR.

BURSA – Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından bu sene 53’üncüsü düzenlenen “Ulusal Psikiyatri Kongresi”, Bursa’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) başladı.

Türkiye Psikiyatri Derneği’nin organize ettiği 53. Ulusal Psikiyatri Kongresi, 3-7 Ekim tarihleri arasında Merinos AKKM’de yapılıyor. Türkiye psikiyatri camiasının bu en büyük kongresi olan program, Orhangazi ve Hüdavendigar salonları başta olmak üzere 13 ayrı salonda toplam 1047 katılımcı ve 300 civarında konuşmasının katılımıyla devam ediyor. Zengin bilimsel programların yapıldığı kongrede, 281 bildiri ve 17 farklı konuda kurs veriliyor.
Bu seneki kongrenin ana başlığı ve teması ise ‘Dayanıklılık-Yatkınlık’ olarak belirlendi. Bilimsel program, klinisyenlerin başta tanı ve tedavi olmak üzere pek çok alanda gereksinimlerini gözeten ana konferans, kurs, panel, çalışma grubu, münazara, on soruda bir konu, siz olsaydınız ne yapardınız, sorular ve olgularla psikiyatride güncel oturumları gibi birçok farklı biçimde eğitim etkinlikleri düzenleniyor.

MERİNOS AKKM BASIN MERKEZİ