Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi

“39 BASAMAK” MERİNOS AKKM’DE BURSALILAR İÇİN SAHNELENDİ


Yayınlanma Tarihi: 15 Ocak 2018

15 OCAK 2018

BASIN BÜLTENİ


“39 BASAMAK” MERİNOS AKKM’DE BURSALILAR İÇİN SAHNELENDİ
- DEMET EVGAR, ENGİN HEPİLERİ, BÜLENT ŞAKRAK VE OKAN YALABIK’IN BAŞROLLERİNİ ÜSTLENDİĞİ ’39 BASAMAK’, MERİNOS AKKM’DE SAHNELENDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM), İskoç Yazar John Buchan’ın kaleme aldığı, usta yönetmen Alfred Hitchcock’un 1935’te beyaz perdeye taşıdığı ’39 Basamak’ adlı tiyatro oyununa ev sahipliği yaptı.

Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık’tan kadrosu oluşan ’39 Basamak’ adlı tiyatro oyunu, Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda Bursalılar için sahnelendi. Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğini üstlendiği oyunda, Londra’da geçen hikayeyi dört oyuncu da harika performanslarıyla sahneye taşıdı.
Bursalıların beğeniyle izlediği oyunda, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını gidermek için bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. O gece hiç unutulmayacak bir gece olacaktır. Hannay, o akşam tiyatroda Annabella (Demet Evgar) ile tanışır. Bir anda Londra’dan İskoçya’ya uzanan bir macera başlar. Bu macera; komik, heyecanlı ve biraz da risklidir. Bu serüvenin iki soytarısı rolünü de Okan Yalabık ve Bülent Şakrak üstlenir.
Alfred Hitchcock’un 1935’te sinemaya uyarladığı ’39 Basamak’ oyununu Mehmet Ergen Türkçe’ye çevirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI